Doxium Nedir?

Doxium, bir flavonoid olan kalsiyum dobesilat içeren bir ilaçtır. Vücuttaki iltihaplanmalara ve kan dolaşımına neden olan aşırı miktarda serbest radikallerin nötralize edilmesine yardımcı olur.

  • Varislerin tedavisi
  • Hemoroit tedavisi

Bu hastalıkların tedavisinde etkilidir. Ayrıca ciltteki morlukların, çatlakların ve yaraların iyileşmesine de yardımcı olabilir.

Doxium’un İçeriği

Doxium’un etken maddesi Calcium dobesilate’dir. Bunun yanı sıra, ilaç içeriğinde yer alan diğer maddeler de bulunmaktadır:

Madde Adı Miktarı
Laktik Asit 14,8mg
Magnezyum Stearat 15mg
Maıs Nişastası q.s

Doxium’un içeriğinde sodyum, şeker, laktoz veya hayvansal ürün içeriği bulunmamaktadır.

Doxium’un Kullanım Alanları

Doxium, sadece varis tedavisinde değil, diğer hastalıkların tedavisinde de kullanılır. Bunlardan bazıları şunlardır:

  • Hemoroit tedavisi
  • Damar tıkanıklığı
  • Kronik venöz yetmezlik
  • Lenfödem tedavisi
  • Diyabetik retinopati tedavisi

Doxium, bu hastalıkların tedavisinde yüksek etkinliği sayesinde uzun yıllardır kullanılmaktadır. Ancak, herhangi bir hastalıkta kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Varislerin Tedavisi

Doxium, varis tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Varisler, toplardamarların genişlemesi sonucu oluşan bir rahatsızlıktır. Doxium, bu toplardamarların duvarlarını güçlendirerek varislerin oluşmasını engeller. Ayrıca, damarların içindeki kanın akışını artırmak ve damarların genişlemesini önlemek için kullanılır. Doxium, doktorun önerisi ve başka tedavilerle birlikte kullanılmalıdır.

Doxium, varislerin tedavisinde etkili olabilmesi için belirlenmiş düzenli bir dozlarda alınmalıdır. Dozaj, rahatsızlığın şiddetine ve diğer faktörlere bağlı olarak doktor tarafından belirlenir. Dozaj aşımı ciddi yan etkilere neden olabilir, bu nedenle önerilen dozajı aşmamak gereklidir.

Doxium, genellikle uzun süreli bir tedavi gerektirir. Tedavinin zamanlaması, rahatsızlığın şiddetine ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir. Tedavi sürecinde, doktorun önerisi doğrultusunda belirli bir diyet ve yaşam tarzı değişiklikleri yapılması gerekebilir.

Doxium Hangi Varislerin Tedavisinde Kullanılır?

Doxium, venöz kanın akışını düzenleme özelliği sayesinde varislerin tedavisinde kullanılabilmektedir. Yüzeyel venöz yetmezliği, ödem ve varisli bacaklar gibi durumların tedavisinde etkilidir. Ayrıca, cerrahi müdahale gerekmeksizin varislerin tedavisine yardımcı olabilir.

Doxium’un etkinliği uzun dönemde yapılan kullanımlarda% 74’lere kadar ulaşmaktadır. Ancak, tedavi başladığında düzenli kullanım şarttır ve etkisinin hissedilmesi zaman alabilir. Kullanımı öncesinde mutlaka doktorunuza başvurmanız da önemlidir.

Doxium Nasıl Uygulanır?

Doxium, yemeklerden sonra ağız yoluyla alınır. Genellikle günde 3 kez alınan ağız yoluyla kapsüller şeklinde mevcuttur. Dozaj, hastalığın ciddiyetine ve kişiye özel olarak belirlenir. Doktorunuzun önerisine uygun şekilde dozaj almanız önemlidir. Dozajın fazla alınması, yan etkileri artırabilir. Doğru kullanımı için bir sağlık uzmanına danışmak önemlidir.

Hemoroit Tedavisi

Doxium, hemoroit tedavisinde de kullanılabilen bir ilaçtır. Doxium, hemoroit tedavisinde etkili olmak için direkt olarak hemoroitlere uygulanmamaktadır. Bunun yerine, genellikle hemoroitlerin sebep olduğu şişme ve iltihaplanmayı azaltmak amacıyla kullanılır. Doxium, hemoroitlerin tedavisinde diğer ilaçlarla birlikte de kullanılabilir. Ancak Doxium’un hemoroitlerin tedavisinde kullanılması için doktor kontrolü ve önerisi gerekmektedir.

Dozaj ve Yan Etkileri

Doxium’un önerilen dozajı günde 2-3 kez 1 kapsüldür. Ancak dozajın hastanın durumuna göre değişebileceği unutulmamalıdır. Doz aşımı durumunda mide bulantısı, kusma ve ishal gibi yan etkiler görülebilir.

Bunun yanı sıra, nadir durumlarda allerjik reaksiyonlar, baş ağrısı, baş dönmesi ve göğüs ağrısı gibi yan etkiler de görülebilir. Eğer bu yan etkilerden herhangi biri ortaya çıkarsa, ilaç kullanımı derhal durdurulmalı ve doktorla iletişime geçilmelidir.

Ayrıca, gebeler ve emzirenler ile karaciğer ve böbrek yetmezliği olan kişiler, Doxium kullanmadan önce mutlaka doktorlarına danışmalıdır.

Kimler Doxium Kullanmamalı?

Doxium bazı kişiler tarafından kullanılmamalıdır. Bu kişiler, Doxium bileşenlerine veya bileşenlerinden herhangi birine alerjisi olanlardır. Ayrıca, hamilelik ve emzirme dönemlerinde Doxium kullanmadan önce mutlaka doktora danışılmalıdır. Doxiumun bazı yan etkileri de vardır. Bu yan etkiler; gastrointestinal bozukluklar, baş ağrısı, alerjik reaksiyonlar, uykusuzluk ve ağız kuruluğu gibi etkilerdir. Dozaj önerilerine ve uyarılara dikkat edilmelidir. Hangi durumlarda doktora danışılacağı konusunda ise, Doxium kullanımda bazı yan etkilere sebep olabilir, bu etkilere maruz kalan hastalar acilen doktora başvurmalıdırlar.

Yorum yapın

grandpashabetgrandpashabetdinamobetgrandpashabetcasibom